Hotline
0506 045 16 00

Bursa Alçı Sıva Ustası

Bursa Alçı Sıva Ustası

Sıva, hem ev güvenliği hem de sanat sağlayabilir, bazı insanlar duvarlarında bir tasarım özelliği olarak sıva ister. Sıva yapmayı öğrenirken, sıvacıların hangi malzemeleri kullandığını, iş sorumluluklarını ve bu kariyer yolu için maaşların nasıl olabileceğini araştırmak önemlidir. Bursa sıvacı ustası aramak da bu noktada önemli olacaktır. Sıvacı, inşaat alanında sıva ile çalışan bir işçidir. Sıva uygulamak, duvarlara nem gibi atmosferden gelen etkilere karşı korumaya yardımcı olan koruyucu bir tabaka verebilir. Duvar ve tavanlara dekoratif tasarımlar da sağlayabilir. Sıvacılar, özel bir piyasanın parçası olarak veya müteahhitlik şirketleri aracılığıyla çalışabilirler. Sıva işinin geçici olarak bitirilmesini isteyen inşaat ekipleri veya işyerleri ile sözleşmeli olarak da iş alabilirler.

 

Bursa Sıva Ustası

 

Sıvacılar, iş günlerinin çoğunu bir elleriyle sıva, diğer elleriyle mala ile ayakta geçirebilirler. Tavanları veya duvarların üst kısımlarını sıvalıyorlarsa, belirli alanlara ulaşmak için bir merdiven üzerinde veya esneyerek de zaman geçirebilirler. Bursa sıva ustasının çalışma alanlarında duvarlardan ve tavanlardan çıkan büyük miktarda toz, kir veya pul pul malzeme olabilir. Bu ortamlar cildi, gözleri veya ciğerleri tahriş edebileceğinden, sıva ustaları tipik olarak gözlük, maske ve eldiven gibi koruyucu giysiler giyerler.

 

Bursa Alçı Sıva Ustası

 

Bir sıvacı, sıva yapmak için malzemeleri karıştırır ve bunu duvarlara ve tavanlara uygular. Bursa alçı sıva ustası alçı uygularken, sıvacılar evlerin ve binaların iç duvarlarında ve tavanlarında pürüzsüz veya dekoratif bir yüzey oluşturmaya çalışırlar. Ayrıca hasarlı duvarları ve tavanları onarmak için sıva kullanırlar. Ayrıca, uygulandığı mekana yeni bir görünüm kazandıran diğer koruyucu veya parlak katman türleri olan zemin, tavan ve duvarlara sıva ve bitiş uygulayabilirler. Bursa sıva ustasının nitelikleri oldukça geniş bir alandadır. Ev sahiplerinin talepleri ne ise ona göre hareket edebilirler. Bursa ilinde alçı sıvanın kullanılması genellikle iş yükünü azaltma isteğiyle olur. İşçilerin gösterdiği performans alçı sıvanın kapladığı alan ile birlikte artacaktır. Çünkü alçı sıva üstüne uygulanacak boya için uygun bir zemin oluşturur.