Hotline
0506 045 16 00

Bursa Epoksi Zemin Kaplama

Bursa Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplamaları, beton zeminlerinizi güncellemenin ve korumanın harika bir yoludur. Çeşitli renk ve stillerde gelirler ve kusursuz bir yüzey oluşturmak için birden çok katman halinde uygulanabilirler. Epoksi kaplamalar betona sıkıca yapışarak onları neme, grese, sürtünmeye ve kimyasallara karşı dayanıklı hale getirir. Bursa fabrika epoksi zemin kaplama birçok fabrikanın tercih ettiği bir kaplama türüdür. Tipik olarak, epoksi zemin kaplaması yoğun trafikte 2 ila 3 yıl sürer. Garajlar, restoranlar veya fabrika alanları gibi günlük yaya trafiğinin yoğun olduğu ticari mülkler bu deneyimi bekleyebilir. Bununla birlikte, uygun özen ve bakım ile epoksi zemin kaplamanız çok daha uzun süre dayanabilir.

 

Fabrika Zemini Epoksi Bursa

 

Kaplama uygulanmadan önce yeni betonun 30 gün kürlenmesi gerekir. Bir kazıyıcı, tel fırça veya sert kıllı fırça ile tüm kiri, mumu, tozu, küfü ve gevşek veya ayırıcı malzemeleri temizleyin. Gres, mum ve yağlardan kurtulmak için yüksek güçlü bir deterjanla ılık suda ovun. Temizlemeden önce yüzeyin tamamen kurumasını bekleyin. Fabrika zemini epoksi Bursa işleminde zemin temizliği çok önemlidir. Basınçlı yıkayıcı kullanabilirsiniz ancak betona zarar vermemek için 1.750 psi'den yüksek bir basınç ayarı kullanmayın. Beton bir sünger gibidir — temizleme ve basınçlı yıkamadan sonra kalan nemi tutar ve epoksinin kürleşmesini etkiler.

 

Bursa Fayans Üzerine Epoksi Kaplama

 

Tüm delikleri ve çatlakları kapatmak için uygun bir çimento bazlı yama bileşimi kullanın. Onarımın sorunsuz olduğundan emin olun. Tamir edildikten sonra bölgenin tamamen kuruması için bolca zaman tanıyın. Soyulan boya kazınmalı ve çıkarılmalıdır. Küf, boyalı yüzeylerde kullanıma uygun bir ürün kullanılarak çıkarılmalıdır. Yapışmayı iyileştirmek için, daha önce iki bileşenli epoksi boyalar/kaplamalar ile cilalanmış yüzeylere uygulamayın. Boyalı yüzeyleri aşındırmayın. Bursa fayans üzerine epoksi kaplama işlemi oldukça risklidir. Çünkü zemin zaten kaygan olduğundan epoksi zemin daha da kaygan olacaktır. Bu sebeple fabrika zemini üzerinde hareket ederken ekstra dikkatli olmakta fayda görüyoruz.