Hotline
0506 045 16 00

Bursa Alçıpan Duvar

Bursa Alçıpan Duvar

Bursa ilinin genelinde bölme duvar işlemi çok sık yapılıyor. Özellikle alçıpanın kolay taşınabilirliği ve tehlikesiz yapısı bunun en büyük nedeni oluyor. Bursa alçıpan duvarlar genelde çok kısa süre içerisinde hazır hale gelebiliyor. Ev sahiplerinin memnun olmadığı balkonlarından kurtulması ya da tam aksine daha geniş balkonlara kavuşması ya da odalarını küçültmesi kırma ve taşıma işlerinden sonra kolayca halledilebiliyor. Doğru ustayı ve doğru hizmeti almak ise bu noktada en önemli madde haline geliyor. Çünkü ev sahiplerinin kafasında şüphe kalmaması için ustaların iş süresince evi kendi evi gibi görmesi ve buna uygun hareket etmesi ortaya çok güzel işler çıkarıyor.

Bursa Alçıpan Bölme Duvar

Bursa’nın ülkemizin en büyük illerinden biri olması talepleri artıran bir etken oluyor. Bursa alçıpan bölme duvarlar odaların arasına ya da var olan balkonlara bölme duvar olarak ekleniyor. Bunu yaparken de ustalar son derece titiz davranarak bunu yeni bir duvar görüntüsünden çıkarmayı hedefliyor. Böylelikle evinizin doğal yapısı bozulmadan yeni görünümüne kavuşmuş oluyorsunuz. İhtimaller içerisinde duvarın yamuk olması ya da sağlam olmaması gibi seçenekler olması dolayısıyla ev sahipleri en doğru firmayı ve ustayı aramak için epey zaman harcıyor.

Bursa Alçıpan Kapatma

Alçıpan duvarlarda en önemli işlem kapatma işlemi oluyor. Duvarın geleceği yere demir profiller döşendikten sonra alçıpanlar kesime gidiyor. Sonrasında ise özel vidaları sayesinde demirlere monte edilen alçıpanlar yeni bir duvar görüntüsü veriyor. Bursa Alçıpan Kapatmada bu işlemin ardından alçıpanların birleşme noktasına özel bantlar çekiliyor. Böylece herhangi bir şişme ya da kayma ihtimalinin önüne geçiliyor. Son olarak kapatma işlemi için ince bir tabaka halinde sıva çekiliyor. Duvarın renginde yapılan boyama işlemi ile de bölme duvarlarınız kapanmış olarak hazır hale geliyor. Son derece hızlı bir iş olması sebebiyle ev sahipleri sık sık alçıpan duvarlara yöneliyor. Bu duvarların bir diğer özelliği ise en ekonomik tadilat biçimlerinden birisi olması. Betonlarla ya da briketlerle uğraşmadan sadece alçıpan ve demirlerle yeni duvarınız hazır hale geliyor.