Hotline
0506 045 16 00

Bursa Yerden Isıtma Sistemleri

Bursa Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri, doğrudan zemine veya bir evin duvar veya tavanındaki panellere ısı sağlar. Sistemler büyük ölçüde radyant ısı transferine bağlıdır - ısının doğrudan sıcak yüzeyden odadaki insanlara ve nesnelere kızılötesi radyasyon yoluyla iletilmesi. Radyant ısıtma, odanın diğer ucundan gelen sıcak bir ocağın sıcaklığından hissettiğiniz etkidir. Radyant ısıtma zemine yerleştirildiğinde, genellikle radyant yerden ısıtma veya basitçe yerden ısıtma olarak adlandırılır. Bursa yerden ısıtma sistemleri il genelinde çokça tercih edilir.

Yerden Isıtma Sistemleri Bursa

Yerden ısıtmanın birçok avantajı vardır. Kanal kayıplarını ortadan kaldırdığı için diğer ısıtma türlerinden daha verimlidir. Alerjisi olan kişiler, cebri hava sistemleri gibi alerjenleri dağıtmadığı için genellikle radyan ısıyı tercih ederler. Hidronik (sıvı bazlı) sistemler çok az elektrik kullanır, bu da elektrik şebekesinden uzaktaki evler veya elektrik fiyatlarının yüksek olduğu alanlar için bir avantajdır. Yerden ısıtma sistemleri Bursa genelinde tercih edilir çünkü Bursa özellikle kış aylarında oldukça soğuktur. Ev ısıtması için farklı enerji kaynakları ve ısı dağıtım sistemleri türleri hakkında daha fazla bilgi için firmalar ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Yerden Isıtma Firmaları

Adına rağmen, radyan yerden ısıtma büyük ölçüde konveksiyona bağlıdır, yani zemin tarafından ısıtılan hava yükselirken bir oda içindeki doğal ısı sirkülasyonu olur. Radyant yerden ısıtma sistemleri, duvar ve tavanlarda kullanılan radyant panellerden önemli ölçüde farklıdır. Bursa yerden ısıtma firmaları bu konuda oldukça gelişmiştir. Firmalar ısıtma kabloları veya boruları kullansa da, elektrikli ve hidronik radyant sistemlerin zeminlere döşenme yöntemleri benzerdir. "Islak" olarak adlandırılan kurulumlar, kabloları veya boruları sağlam bir zemine gömer ve modern radyan zemin sistemlerinin en eski şeklidir. Boru veya kablo, kalın bir beton temel levhasına (genellikle bodrum katı olmayan "döşeme" çiftlik evlerinde kullanılır) veya bir alt zeminin üzerine yerleştirilmiş ince bir beton, alçı veya diğer malzeme tabakasına gömülebilir. Beton kullanılıyorsa ve yeni zemin sağlam toprak üzerinde değilse, eklenen ağırlık nedeniyle ilave zemin desteği gerekebilir.